Jaka książka na dzień mężczyzny? – Poradnik last minute


Zbliża się wielkimi krokami święto, na które czekają wszystkie panie. Dwa dni po swoim święcie, będą miały szansę się wykazać oraz zakupić prezent dla swojego chłopaka, narzeczonego, męża, syna, wujka i kogoś tam jeszcze. A jaki jest prezent najlepszy? Oczywiście książka.

Wybrałem parę typów książek, które mogą spodobać się mężczyznom w waszym otoczeniu. Postarałem się dobrać książki z różnych kategorii oraz dla różnych grup wiekowych, dzięki czemu łatwiej Wam będzie dobrać prezent odpowiedni dla obdarowywanego.

Metro 2033

Jeżeli twój chłopak bądź narzeczony jest graczem, to pewnie słyszałaś o tym, że jakiś czas temu premierę miała gra przeznaczona na komputery osobiste oraz konsole Metro Exodus. Gra została okrzyknięta hitem w parę dni po premierze i zagrywał się w nią (lub będzie zagrywać) każdy szanujący się gracz. Jeżeli twój luby szanuje także książki, a czytanie nie kojarzy mu się tylko z analizowaniem ścian tekstu w książkach Skyrim, to wydaje mi się, że bardzo doceni Metro 2033. Oprócz tego że sama gra zdobyła zasłużoną popularność, to sam autor książki Dmitry Glukhovsky (który aktywnie wspierał twórców gry) zdobył popularność podobną do takiej, którą obecnie może się pochwalić Andrzej Sapkowski. No może niekoniecznie taką samą popularność, bo Dmitry jest znany z tego, że bardzo aktywnie wspiera działania związane z jego dziełami, chętnie dzieli się licencją (stąd wiele powieści opowiadających o metrach z całego świata, a nie tylko Moskwy) i bardzo pozytywnie wypowiada się o czytelnikach oraz graczach.

A samo Metro to bardzo brutalna i mroczna opowieść o resztkach ludzkości którzy przetrwali wojnę nuklearną i wegetują w Moskiewskim metro. Świat przedstawiony jest bardzo mroczny i w niczym nie przypomina np. popularnej serii Fallout.

Metro 2033 w księgarni internetowej Selkar.pl

Kocie Mojo

Coś dla prawdziwego kociego tatusia. Jeżeli mężczyzna którego chcesz obdarować jest chorobliwym kociarzem, a jest to częstsze niż Wam się wydaje, drogie Panie, mężczyźni lubią się opiekować i taki kociarz to dobry materiał na męża, bo jak się kotkiem zaopiekował, to pomyślcie co zrobi z Wami, to właśnie Kocie Mojo jest strzałem w dziesiątkę. Książka została napisana na podstawie wiedzy prawdziwego mistrza kociej behawiorystki – Pana Jacksona Galaxy, który oprócz napisania książki prowadzi bardzo interesujący program telewizyjny, gdzie pomaga zdesperowanym rodzinom, ułaskawić zbuntowanego pana domu (czyli kota). Książka jest pełna rad na temat tego, w jaki sposób jeszcze bardziej uszczęśliwić kociaka. Może to być też fajny wstęp merytoryczny, jeżeli chcecie się zaopiekować jednym z tych szlacheckich zwierząt. Wiele kotków potrzebuje pomocy i dobrego domku, może warto się zastanowić?

Kocie Mojo w księgarni internetowej Selkar.pl

Elon Musk. Co naprawdę myśli

To teraz z innej beczki. Elon Musk to postać dobrze znana nam wszystkim (a jeżeli nie, to gość który buduje elektryczne samochody i chce budować kolonie na marsie). Warto wspomnieć, że większość jego działań to jedno wielkie pasmo porażek. Dowiesz się tego na przykład z jego biografii, Jego rakiety wybuchały zanim opuszczały atmosferę, samochody elektryczne nie pojawiały się na czas, a inwestorów było tak samo ciężko znaleźć, jak i utrzymać przy sobie. A mimo to, każdy portal technologiczny, a często i nawet ogólnie tematyczny, pisze o tej postaci. Jak to się dzieje zapytasz? Pan Elon Musk przy setkach porażek po drodze, nawet na chwilę nie zwalnia i jeszcze dodatkowo na końcu osiąga sukces robiąc rzeczy, o których największe firmy technologiczne nie śmią nawet marzyć. Książka jednocześnie daje motywacyjnego kopa, jak i karze dokładnie zastanowić się nad granicami swoich marzeń. Bardzo fajna pozycja dla początkujących przedsiębiorców.

Elon Musk. Co naprawdę myśli w księgarni internetowej Selkar.pl

Złoto Drapieżcy

Kojarzycie ten film Zabójcze Maszyny? Oprócz bardzo słabej nazwy, chwalił się wybitnym klimatem oraz świetnymi efektami specjalnymi. Oto mamy świat, gdzie o przetrwanie walczą nie ludzie, a olbrzymie aglomeracje miejskie na kołach. Mamy potężne miasta jak Londyn czy Petersburg które przemierzają post-apokaliptyczne pustkowie w poszukiwaniu mniejszych miast które mogą pochłonąć i przeznaczyć na materiały.

Złoto Drapieżcy to drugi tom tej serii, który zaczyna się w momencie końca książki lub filmu. Myślę więc, że spokojnie można rozpocząć swoją zabawę z tym fantastycznym światem bezpośrednio od drugiego tomu, o ile oglądaliście ten świetny film. Drugi tom w swoim tle fabularnym ma Anchorage, obecnie największe miasto na Alasce, a w książce jest ono… miastem widmo. Zabójcze Maszyny oraz Złoto Drapieżcy to intrygujące połączenie postapo ze steampunkiem. Fani science fiction powinni być kupieni.

Złoto Drapieżcy w księgarni internetowej Selkar.pl

Poprzedni Recenzja książki "Zombie.pl 2" Roberta Cichowlasa i Łukasza Radeckiego
Następny Książki Biograficzne - o co chodzi