Jaka książka? O czym chcesz poczytać?


Ideą powstania portalu Jaka Książka jest rosnąca potrzeba wśród braci czytającej o polecenia dobrych książek. Bo tych jest już na rynku miliony, a każdego roku wychodzą kolejne. Nasze listy do przeczytania rosną w jakimś chorym tempie, a czasu wcale nie mamy więcej.

Więc jeżeli skończyłeś lub skończyłaś swoją ulubioną serię i czujesz tę przykrą pustkę w sercu, kiedy to twoja ulubiona książka została przeczytana w całości, wpadasz do nas na portal, używasz funkcji wyszukiwarki i znajdujesz coś dla siebie. Nie będą tutaj się pojawiać zapowiedzi wydawnicze ani wywiady z autorami, bo od tego jest miliard innych portali. Nie znajdziecie też tutaj wielu typowych recenzji.

Postaramy się, żeby na portalu pojawiały się około 3 teksty tygodniowo.

Co znajdziesz na portalu Jaka Książka – Opinie?

Znajdziesz tutaj posty osób, które ukończyły jakąś książkę lub serię książek i po prostu ją polecają. Będziemy prosić takie osoby o dokładne określenie co im się spodobało w danej pozycji oraz co się nie spodobało. Będziemy także chcieli żeby osoby piszące określili dokładnie dla kogo jest to pozycja. Jeżeli mogą porównać ją do innych książek, to zostanie to zrobione. Wszystko na zasadzie Czytałeś XYZ? Przeczytaj koniecznie ZYX, na pewno się tobie spodoba!

Rozumiesz już, co tutaj się dzieje? Nie mamy zamiaru pisać nudnych recenzji nowości wydawniczych, które wpadną nam w ręce. Naszym celem będzie pisanie krótkich (maksymalnie 1000 słów) tekstów, w których będziemy opowiadać o książkach, skupiając się tylko na krótkim wstępnie fabularnym, a cała reszta opinii ma dotyczyć tego, co nam się podobało, a co nie. W dniu publikacji tego wpisu, przygotuję moją pierwszą polecajkę dotyczącą serii Zaginiona Flota autorstwa mistrza military science fiction – Jack Campbell.

Zestawienia tematyczne

Kolejnym punktem na naszej liście będą zestawienia tematyczne. Zestawienia będą bardzo zróżnicowane. Czasami będą się skupiać na bardzo sezonowych tematach, jak Dzień Matki lub Święto Niepodległości. Innym razem zestawienia będą bardzo zluzowane i będą dotyczyć różnych tematów przewodnich, na przykład 10 książek o ptakach lub 5 książek, w których elfy są tymi złymi. Tutaj ogranicza nas nasza wyobraźnia, no i oczywiście możecie dać nam znać, jeżeli chcecie jakieś konkretne zestawienie, pisząc do nas maila lub pisząc komentarz pod którymś z postów.

Na luzie

W tej kategorii piszemy co nam przyjdzie do głowy. Czasami będzie o imprezach i wydarzeniach książkowych, czasami o ważnych momentach które wydarzyły się w ostatnich dniach. Nie wiem, tutaj będziemy wrzucać teksty nie zawsze związane z tematyką portalu, ale prawie zawsze będą one chociaż w luźny sposób powiązane z książkami. Prawie zawsze.

Współprace marketingowe

W przeciwieństwie do innych blogów o książkach stale współpracujemy tylko z jedną księgarnią internetową – selkar.pl. W naszych postach znajdziecie nie raz odnośniki do tego sklepu i zachęcamy gorąco do zakupów w tej księgarni, gdyż jest to jedna z najlepszych działalności tego typu w Polsce. Nie współpracujemy z autorami oraz innymi sklepami przy recenzjach konkretnych książek. To nas nie interesuje. Czytamy to, na co mamy ochotę, a nie to, co jest obecnie w planach wydawniczych. Inna sprawa to wspólne wydarzenia marketingowe lub wpisy sponsorowane. Takie posty mogą się pojawiać, w końcu musimy mieć skądś pieniądze na nowe książki, prawda?

There is no more story.
Następny Zaginiona Flota - Twoja wymarzona Military Science Fiction