Książki kobiece na wiosnę


Wiosna – wszystko budzi się życia. Dni są dłuższe, piękniejsze, słoneczne. Od razu chce się działać! To też dobry czas na czytanie. Później się ściemnia, dzięki czemu można dłużej cieszyć się naturalnym światłem z okna, a cała wiosenna aura wprawia w lepszy nastrój. Przygotowałam więc pięć książkowych propozycji, które idealnie wpisują się w otaczającą nas pozytywną, słoneczną atmosferę. Przyjemnej lektury!

 

Agata Przybyłek – “Najlepsze, co mnie spotkało”

Agata Przybyłek to pisarka, która ma dar poruszania czytelnika, wywoływania w nim różnych emocji – rozbawienia, radości, smutku. Tworzy piękne historie, które wciągają. “Najlepsze, co mnie spotkało” to książka, która zdecydowanie trzyma poziom z poprzednich części. Jest to piękna, wzruszająca opowieść o niełatwych relacjach, miłości, rozstaniach, odrzuceniu i sztuce wybaczania. Nie jest tam cukierkowo, a wręcz przeciwnie – autorka dodaje odrobinę przysłowiowego dziegciu. Główną bohaterką jest Olga, która decyduje się spędzić wakacje na Podhalu. Zatrzymuje się u swojego ojca, z którym od rozwodu rodziców, nie utrzymuje kontaktu. Nie potrafi mu wybaczyć z rozstania z matką i zdecydowanie nie chce poznać jego nowej rodziny. Zapowiada się, że przed nią najgorsze wczasy w życiu. Do czasu… Aż spotyka Janka – górala, pracującego w restauracji na Kasprowym Wierchu. Jak się pewnie domyślacie, połączy ich pewne uczucie, na przeszkodzie którego staną niestety różne przeszkody. Jakie to przeszkody, jak Olga spędzi wakacje i czy zdoła przebaczyć ojcu, dowiecie się, sięgając po “Najlepsze, co mnie spotkało” Agaty Przybyłek…

 

Joanna Tekieli – “Rok w pensjonacie Leśna Ostoja”

“Rok w pensjonacie Leśna Ostoja” Joanny Tekieli to ciepła opowieść o przyjaźni, rodzinie, miłości. W książce opisane są dalsze losy Justyny – bohaterki z pierwszej części, dzięki której pensjonat został wyremontowany i zaczął przyjmować gości. Zarząd firmy, która jest właścicielem “Leśnej Ostoi”, decyduje wydelegować każdego miesiąca innego pracownika swojej firmy, aby ci zajęli się przez ten czas zarządzaniem hotelikiem. Dzięki temu autorce udało się opowiedzieć sporo naprawdę sympatycznych, czasem poruszających historii ludzi. Wszystko to dzieje się w pięknym otoczeniu przyrody nieopodal miejscowości Drzewie. Jest sielsko, wiejsko, po prostu przyjemnie. Idealna lektura na wiosenne popołudnia 🙂

Kate Stewart – “Drive”

“Drive” to powieść z gatunku new adult. Przepełniona pasją, muzyką, emocjami, często niełatwymi, bolesnymi. Główną bohaterką jest Stella – dziennikarka muzyczna, która potrafi znaleźć piosenkę do każdej chwili swojego życia. Po odebraniu pewnego telefonu jej spokój zostaje zakłócony, a ona sama decyduje się rozprawić ze swoją przeszłością. Zamiast do samolotu, wsiada w samochód i wyrusza w wielogodzinną podróż autostradami do domu. Daje sobie ten czas na przemyślenia, poukładanie wszystkiego w głowie i odnalezienie z powrotem nadszarpniętego spokoju ducha.
Jeśli lubisz wzruszające książki o poszukiwaniu samego siebie, to sięgnij koniecznie po “Drive” Kate Stewart. Przygotuj się jednak na emocjonalny rollercoaster.

Roxie Nixon – “Stylistka”

Czytałyście “Diabeł ubiera się u Prady”? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po “Stylistkę” Rosie Nixon. A jeśli nie… to też zabierzcie się do lektury “Stylistki” 😀
Główną bohaterką tej książki jest Amber Green, której wielką pasją jest moda. Pracuje w jednym z londyńskich butików i nie ma pojęcia, że niebawem otrzyma propozycję, która może odmienić całe jej życie i dać szansę na rozwinięcie kariery. W wyniku zbiegu okoliczności Amber dostaje ofertę pracy jako asystentka Mony Armstrong – sławnej stylistki gwiazd. Oczywiście Mona okazuje się niezwykle kapryśną, wymagającą, a nawet wredną szefową. Aby dowieść jej swojej wartości, Amber musi wykazać się sprytem, pomysłowością, zaradnością i dużą dawką pokory. Świat Hollywood jest bezwzględny, a jej gwiazdy niezwykle humorzaste…
W “Stylistce” nie zabraknie oczywiście wątku miłosnego. Na horyzoncie Amber pojawia się dwóch niezwykle seksownych mężczyzn, którzy zaczynają o nią rywalizować. Czy Amber poradzi sobie z szaleńczym tempem pracy, intrygami i wypełnieniem oczekiwań jej naprawdę trudnej w relacjach szefowej Mony? Tego oczywiście dowiecie się z lektury najnowszej książki Rosie Nixon!

Samantha Young – “Z dala od świateł”

Samantha Young to niezwykle popularna i poczytna autorka książek new adult. Czytelniczki na cały świecie pokochały jej powieści za piękne, osadzone akcją w Szkocji historie, pełne emocji i poruszeń, od których ciężko się oderwać. I właśnie to znajdziesz w “Z dala od świateł”, czyli kontynuacji “Wszystko przed nami”, z którą tworzy dylogię.
Skylar Finch była niegdyś wokalistką niezwykle popularnego amerykańskiego zespołu pop-rockowego. W wyniku pewnych zdarzeń, których nie mogę (i nie chcę ;)) zdradzić, jej kariera zakończyła się, a ona sama wyprowadziła się do Glasgow w Szkocji. Niestety jej nowe życie nie ułożyło się do końca kolorowo. Skylar nie ma, gdzie mieszkać, dlatego też sypia w namiocie na cmentarzu… Aby mieć za co kupić coś do jedzenia, występuje na ulicy. Ze szczytu kariery trafia prawie na samo dno i jako bezdomna próbuje zachować anonimowość i jakoś żyć. Los się odmienia, gdy zauważa ją Killian O’Dea – dyrektor ogromnej szkockiej wytwórni fonograficznej. Dwójkę zaczyna łączyć uczucie, ale dzieli ich sposób w jaki widzą przyszłość Skylar. Co z tego wyniknie?

 

Powyższe książki i inne z kategorii literatura kobieca znajdziesz w księgarni selkar.pl

Poprzedni Wakacyjne książki dla młodzieży
Następny Książki o kotach - Poradniki dla przyszłych i obecnych kociarzy