Romanse oraz książki o tematyce uczuciowej.

Nic bardziej niż dobra książka nie potrafi nas odprężyć oraz przenieść w zupełni inny świat – pełen przygód i niezapomnianych wzruszeń. Świetną propozycją lekkiej oraz odprężającej lektury na długie zimowe wieczory są książki o tematyce miłosnej, czyli tak zwane romanse książki.

Poniżej przestawiamy kilka godnych uwagi propozycji na romanse książki dla kobiet – i nie tylko:

  1. Należący do klasyki utwór autorstwa Michael Ondaatje pod tytułem ,,Angielski Pacjent” to niezwykle piękna i wzruszająca powieść o uczuciach i człowieczeństwie w czasach ogromnej próby i bestialstwa, której akcja toczy się w okresie drugiej wojny światowej. W książce przedstawione są losy cierpiącego na amnezję poparzonego, rannego pilota oraz bohaterskiej sanitariuszki Hany, która postanawia się nim zaopiekować w ostatnich chwilach jego życia. Młoda dziewczyna odczytując tajemniczemu pacjentowi ,,Dzieje” Herodota oraz jego prywatne zapiski pozwala mu małymi krokami odzyskać pamięć oraz tożsamość. Oprócz licznych romantycznych scen z książki możemy dowiedzieć się także o wielu wydarzeniach historycznych jakie faktycznie miały miejsce.
  2. Kolejna należąca do klasyki o tematyce romanse książki o stosunkach damsko- męskich autorstwa Helen Fielding pod tytułem ,,Dziennik Bridget Jones” to prawdopodobnie znana na całym świecie fenomenalna lektura kierowana głównie do pań. Jest to znakomita i przezabawna książka nie tylko o relacjach między kobietami i mężczyznami, ale także o stosunkach międzyludzkich w ogóle. W sposób niezwykle satyryczny i groteskowy ukazuje los niezamężnej kobiety po trzydziestce oraz jej przezabawne perypetie w poszukiwaniu drugiej połówki oraz szczęścia, a także zmagania z nadmiarem kilogramów oraz zbyt częstym piciem alkoholu i paleniem papierosów.
  3. Świetną propozycja dla fanów tematyki romanse książki miłosne może stać się także ,,Milaczek” autorstwa polskiej pisarki Magdaleny Witkiewicz.   Traktuje ona o losach przezabawnej i przesympatycznej Milenki, która ma kilka kilogramów za dużo i również przekroczyła już trzydziesty rok życia – dlatego bardzo chciałaby znaleźć wreszcie swoją drugą połówkę. Niestety nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać. W miłosnych poszukiwaniach gorąco wspiera dziewczynę jej dosyć ekscentryczna ciotka – Zofia Kruk – kobieta słynąca z licznych romansów i podbojów miłosnych, a jednocześnie osoba o bardzo wielkim sercu i zasobnym portfelu. Ponadto w utworze natknąć możemy się na zapracowanego informatyka samotnie wychowującego dosyć zbuntowaną Zuzę – nazywaną bachorem, których losy zaskakująco splotą się z losami Mileny.
    Magdalena Witkiewicz nie poprzestała na ,,Milaczku” i napisała jeszcze dwie kolejne książki traktujące o losach tychże właśnie bohaterów.
  4. ,,Szkoła Żon” również autorstwa Magdaleny Witkiewicz opowiadająca o losach kilku zwyczajnych kobiet, które zostały porzucone przez mężczyzn. Kobiety te postanowiły jednak zapisać do elitarnej, przypominającej luksusowe SPA szkoły żon-  po ukończeniu, której już nigdy żaden facet ich nie zostawi.
Poprzedni Pięć gier planszowych na myślenie!
Następny Metro Dmitry Glukhovsky - Jaka kolejność czytania?