Recenzja książki “Nadchodzi ciemność” Karoliny Sikory


Fantastyka, to dla mnie gatunek pozwalający oderwać się całkowicie od rzeczywistości. Daje mi możliwość przeniesienia się, w krótką chwilę, do zupełnie innego świata, w którym dzieją się rzeczy niesłychane. Dlatego sięgnęłam po książkę Karoliny Sikory „Nadchodzi ciemność”.

Bardzo lubię też, gdy wzrok przyciąga sama okładka; w tym przypadku była impulsem do sięgnięcia po tę pozycję. Okładka bardzo ładna ale jednocześnie mroczna oddaje klimat książki całkowicie.

„Nadchodzi ciemność” to opowieść o wrażliwym chłopcu, który bardzo mocno przeżywa dramaty w swoim rodzinnym domu. Odejście ojca i rozpacz matki są dla chłopca nie do wytrzymania, dlatego ucieka on w świat fantastyki. W tajemniczych okolicznościach odkrywa świat elfów, Dallaków i Kirków. Świat, który poznaje jest dla niego ucieczką przed smutną rzeczywistością. Jednak w tej nowej, sennej rzeczywistości, również zderzają się dobro ze złem. Rafe, główny bohater powieści, musi zmierzyć się z ciemnymi siłami, chcącymi zniszczyć świat, do którego trafił. Dla mieszkańców Rafe jest wybrańcem, w którym upatrują wodza prowadzącego ich do zwycięstwa nas siłami zła.

Powieść napisana jest językiem barwnym, pozwalającym poruszyć naszą wyobraźnię. Sama fabuła jest ciekawa i pozwala czytelnikowi wejść w tę historię i zaangażować się w losy małego chłopca. Ciężko ją odłożyć kiedy zacznie się czytać, bo w głowie od razu pojawia się myśl jak zakończy się Wielka Wojna i co stanie się z przyjaciółmi Wybrańca.

Zbliżając się jednak do końca książki odniosłam wrażenie, że autorka nie miała pomysłu jak tę powieść zamknąć. Szkoda, bo dobrze przemyślana całość nagle straciła swoją tajemnicę. Napięcie budowane skrzętnie przez większość książki prysnęło.

Dla miłośników fantastyki to książka, która nie wniesie nic nowego, ale myślę, że dla osób, zaczynających swoją przygodę z tym gatunkiem, będzie czymś ciekawym.

“Nadchodzi ciemność” oraz inne popularne książki fantasy znajdziesz w księgarni selkar.pl

Poprzedni Herezja Horusa - Od czego zacząć przygodę z Warhammer 40000?
Następny Dlaczego warto czytać książki motywacyjne ?