“Tak smakuje miłość” – Agata Przybyłek


Książki Agaty Przybyłek

„Tak smakuje miłość” to pełna humoru i uroku historia Oli, znanej blogerki kulinarnej, której poukładane i spełnione życie wywraca do góry nogami wróżba, a właściwie tarot postawiony przez jej szaloną teściową! Do tej pory szczęśliwa mężatka i prawdziwa kobieta sukcesu, staje przed życiowym zakrętem…

Ola nie może uwierzyć, gdy jej mąż oświadcza, że postanawia od niej odejść. Zaskakuje ją jednak nie tyle samo widmo rozwodu, co jego powód! A chodzi o przepowiednię, którą jego matka ujrzała w kartach… Teściowa twierdzi, że Krystiana czeka śmierć, jeśli nie zostawi swojej żony! Wydaje się zabawne, jednak Oli wcale nie jest do śmiechu, kiedy okazuje się, że jej mąż zupełnie nie żartuje! Wstyd jej nawet przed samą sobą, a absurdalna przyczyna rozstania wpędza ją na dno rozpaczy…

Jednak depresja nie może trwać wiecznie! Po kilku dniach samotności młoda kobieta udaje się w rodzinne strony, aby ukoić złamane serce w gronie najbliższych. Kochający rodzice nie pozwalają jej przeżywać samotnie trudnych chwil, co pozwala dziewczynie powoli stanąć na nogi i rzucić się w wir pracy. Wymarzonej pracy, bo Oli udało się zamienić pasję w zawód. A czy może być coś lepszego, gdy kocha się to, co się robi? Dziewczyna jest cenioną blogerką kulinarną, znaną szerokiemu gronu odbiorców. Uwielbia gotować i chętnie dzieli się nowymi przepisami z innymi pasjonatami. To dla nich postanawia stworzyć nowy cykl, w którym spotyka się ze znanymi osobami i wspólnie przygotowują pyszne potrawy. Jest wśród nich utytułowana tancerka, ale również popularny pisarz thrillerów psychologicznych. Niezwykle przystojny pisarz… Czy wprowadzi on trochę koloru w ostatnio szare życie Oli?

Na pewno nie tylko! Młoda dziewczyna czuje, że potrzebuje zmian. Ukojenie daje jej urok rodzinnej wsi, Kasztanek, dlatego postanawia zostać tam na dłużej. Decyduje się wyremontować stary dom po ciotce i uciec od zgiełku miasta. Jej zawód pozwala na pracę z każdego miejsca, ale czy znajdzie się ktoś, kto również będzie chciał zaszyć się w samym środku leśnej głuszy z dala od ludzi? Czy Oli uda się odnaleźć miłość i poznać jej prawdziwy smak?

Niezwykle ciepła i pełna dobrej energii powieść o poszukiwaniu szczęścia i radzeniu sobie w trudnych momentach życia, które nie omijają nikogo. O sile i wsparciu, jakie dają rodzina i przyjaciele w ciężkich chwilach. „Tak smakuje miłość” to dość przewidywalna, ale lekka i niebanalna historia, przedstawiona z dużą dawką humoru i optymizmu, przez co porywa od pierwszych stron, a całość czyta się wyjątkowo szybko. Smaku dodają barwne opisy potraw, a śmieszne dialogi nie pozwalają się nudzić. Początkowo niespiesznie prowadzona fabuła pod koniec przyspiesza, aby zafundować czytelnikowi kilka zwrotów akcji. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzeba w powieści rozrywkowej: sympatycznych bohaterów, wciągającą opowieść, klimatyczny nastrój, dużo uczuć i emocji, a nawet element zaskoczenia, jakim jest oryginalne zakończenie. Całość pozwala oderwać się od codzienności i daje pozytywny zastrzyk energii do walki z przeciwnościami losu.

„Tak smakuje miłość” to zabawna powieść obyczajowa, rozpoczynająca nowy cykl książek Agaty Przybyłek. Potraktowana z przymrużeniem oka historia, która, jak przekonuje autorka, jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, wzrusza i bawi jednocześnie. Optymistyczna komedia napisana w lekkim stylu to ciekawa propozycja na długie jesienne wieczory lub wakacyjny wyjazd. Sięgnijcie po nią koniecznie!

Autorka recenzji: Alicja Nowak

“Tak smakuje miłość” i inne książki Agaty Przybyłek znajdziecie w księgarni selkar.pl.

Poprzedni "Przebudzona" - Agnieszka Lis
Następny "Planer utkany z marzeń" - Gabriela Gargaś